W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych zaktualizowaliśmy Regulamin sklepu oraz Politykę Prywatności.
Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentami w zakładce Regulamin i Polityka Prywatności.

Dlaczego oferowane przez nas materiały eksploatacyjne gwarantują lepsze zgrzewanie?

 

Znajdujące się w naszym sklepie materiały są wykorzystywane głównie w urządzeniach zgrzewających techniką impulsową. Zgrzewanie impulsowe jest między innymi podstawą działania zgrzewarek nożnych, ręcznych, automatów pakujących, automatów przeznaczonych do produkcji torebek, pakowarek próżniowych i innych sprzętów tego typu.

 

Technika zgrzewania impulsowego

 

Zgrzewanie impulsowe polega na przepływie prądu elektrycznego przez materiał oporowy i przez to nagrzewanie się go. Folia ułożona na listwie z taśmą oporową uplastycznia się, jest dociskana od góry szczęką i po schłodzeniu tworzy się mocny zgrzew. Ciepło dostaje się bezpośrednio do miejsca spojenia z elementu grzejnego.

 

W przeciwieństwie do zgrzewania kontaktowego zgrzewanie impulsowe jest szybsze, ponieważ bazuje ono na krótkim impulsie prądy elektrycznego, który przekazywany jest z dużą mocą. Metodą impulsową można zgrzewać folie jednostronnie o grubości maksymalnej 2 milimetrów, a przy zgrzewaniu dwustronnym – do 5 milimetrów.

 

Wśród najważniejszych zalet zgrzewania impulsowego należy podkreślić schłodzenie złącza już w trakcie docisku, co powoduje, że ryzyko uszkodzenia zgrzewu jest znacznie niższe. W efekcie od razu do zgrzanego opakowania można dodać produkty, także płyny i materiały sypkie.

 

Materiały stosowane przy zgrzewaniu impulsowym

 

W prezentowanej metodzie ważne jest dobranie odpowiednich materiałów, w tym kluczowe jest wykorzystanie dobrych jakościowo taśm zgrzewających oraz cerat teflonowych. Taśmy przy zgrzewaniu impulsowym są podgrzewane do wysokiej temperatury, aby szybko spowodować uplastycznienie folii i połączenie warstw. Aby folia nie przywierała do listew, pokrywa się je ceratami teflonowymi. Teflon ze względu na swoje właściwości może pracować nawet przy bardzo wysokich i szybko zmieniających się temperaturach, dodatkowo stale zachowuje swój kształt i, co najważniejsze, skutecznie zapobiega przywieraniu.

 

Przy wybieraniu materiałów konieczne jest zamówienie tych wyróżniających się wysoką jakością. Tylko te będą mogły poradzić sobie bezawaryjnie przy intensywnej pracy.

 

Jak poprawić jakość techniki zgrzewania impulsowego?

 

Najważniejsze jest stosowanie wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych – to one wpływają nie tylko na jakość wykonanego zgrzewu, ale dodatkowo także na żywotność urządzenia zgrzewającego, produktywność oraz wydajność pracy.

 

Ceraty teflonowe są doskonałym rozwiązaniem. To materiały zbudowane z włókna szklanego pokrytego warstwą teflonu – PTFE. Dzięki jego właściwościom są odporne na wysokie temperatury, nawet do +250 °C, są żywotne, nie ulegają uszkodzeniom w procesie szybkiego nagrzewania i ochładzania się elementów grzejnych.

 

W produkcji ceratek teflonowych i taśm używane są różne stopy metali i to od nich zależy końcowa jakość produktu. Najlepiej wybrać materiały rekomendowane przez światowych producentów.

 

Zgrzewanie impulsowe może być również udoskonalone poprzez zastosowanie taśm oporowych kształtowych zamiast taśm prostych. Taśmy w kształtach litery V, U oraz Omega nie tylko poprawiają wytrzymałość zgrzewu, ale dodatkowo zapobiegają pozostaniu w nim pyłków i powstawaniu pęcherzyków gazowych. Profil taśmy powoduje, że zanieczyszczenia te są skutecznie eliminowane poprzez wypchnięcie ich przy dociskaniu szczęk zgrzewających. W efekcie zgrzew jest trwały i mocny, dlatego w tak przygotowanym opakowaniu można przechowywać bezpiecznie także produkty sypkie i płynne.

 

Tych z Państwa, którzy są zainteresowani zakupieniem zgrzewających taśm kształtowych, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!


Druty Oporowe - Ceratki Teflonowe

ul. Pułtuska 109A; 06-120 Winnica; Telefon: 22 486 32 06, 22 486 32 08